Cross trening - podstawowe zasady | kolorowemysli | e-blogi.pl
Blog kolorowemysli
Cross trening - podstawowe zasady 2016-06-15

Nigdy nie mów nigdy – to chyba stanie się moją domeną. Motto, którego jeszcze niedawno się wyrzekałam bo gdzie no ja? Ja pójdę na cross fit? Nigdy w życiu. Przecież to mordęga jest. Przecież rady nie dam. No nie ma szans. A jednak. Wystarczyło, że mnie namówiła przyjaciółka, która zawsze chciała spróbować ale samej jakoś nie po drodze było, w grupie zawsze raźniej, wiadomo. No i poszłyśmy. I chociaż czuję dzisiaj każdy mięsień, to generalnie jestem zadowolona. I na pewno tam jeszcze wrócę.


cross trening


 


Co to jest ten cross trening i jakie są jego zasady?


Trening jest krótki ale intensywny za to przynosi naprawdę super efekty i to dość szybko. W jego trakcie i rzeźbimy nasze mięśnie, i tracimy zbędne kilogramy. Trening siłowy, wytrzymałościowy i aeroby w jednym – czyli taki mega miks. Ćwiczenia muszą być jakościowe  - ich długość nie ma większego znaczenia. Bo można sobie skakać przez 2 godziny i niewiele z tego mieć a i wykonywać ćwiczenia przez kwadrans za to mocno się starać i wykorzystywać wszystkie mięśnie, dzięki czemu tracimy więcej kalorii. Dzięki cross trening przez tydzień jesteś w stanie stracić po 2 centymetry w obwodach – naprawdę. Wystarczy,że będziesz regularnie ćwiczyć  - po pół godzinki i rano i wieczorem. Do tego siła Twoich mięśni znacznie wzrośnie. Kurczę.. tydzień ćwiczeń – sprawdziłam. Wiadomo, że do tego dołączam jeszcze dietą od trizera i sam suplement, ale uważam, że to naprawdę dobry wynik.


Niech treningi będą zróżnicowane a trening najlepiej grupowy


Bo w grupie siła, i motywacja jest większa. Wiecie co zrobiłam? Założyłam sobie grpę wsparcia Taką z prawdziwego zdarzenia. Motywujemy się razem, wspieramy, dzielimy informacją o straconych kilogramach. Wprawdzie głównie internetowo, bo panie są z różnych zakątków kraju – a nawet i świata – ale powstał nam już taki mini fit klub internetowy  i planujemy spotkanie  na żywo. Mam nadzieję, że uda mi się zarazić chęcią do ćwiczeń i zdrowym stylem życia przyjaciół i bliskich znajomych no i najbliższą rodzinę i kto wie, może stacjonarnie również otworzymy jakiś klubik? Byłoby świetnie. 


Dodaj komentarz


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]