Co jeść żeby nie mieć cellulitu? | kolorowemysli | e-blogi.pl
Blog kolorowemysli
Co jeść żeby nie mieć cellulitu? 2016-06-16

 
Czasem sobie myślę, czy w moim wieku jeszcze można pozbyć się celllulitu. Mówię o tym córce, a ona wylatuje z tekstem – że przecież Mamo… no jakim Twoim wieku. Jesteś jeszcze młoda. Duchem na pewno, ale duchem będę już zawsze. Ktoś mi kiedyś powiedział, że dojrzałość wcale nie świadczy o dorosłości i na odwrót. To prawda. W głębi duszy zawsze będę trochę dzieckiem. Ale nie takim, które będzie płakać bo ktoś zabrał mu lizaka. Wracając jednak do tematu – co jeść, żeby nie mieć cellulitu?


cellulit


Dieta na cellulit?


Walka z cellulitem kojarzy mi się wyłącznie z odpowiednią pielęgnacją specjalnymi kosmetykami. Ostatnio mam ich sporo w łazience a to zasługa mojej córki, która zrobiła mi  ich zapas. Czy wiecie kiedy tłuszcz odkłada się pod skórą? Czego lepiej nie jeść, żeby się nie odłożył? Pomijajmy lepiej wszystko co słodkie, tłuste i słone. Jeżeli zrezygnujemy z tych produktów, nie powinniśmy mieć problemów z cellulitem. A powiem szczerze, że jeżeli już problem się pojawi, to wcale nie jest łatwo się go pozbyć. Wiadomo, że dobrze jest działać tymi kosmetykami, i dobrze jest też robić sobie regularne peelingi. Kawowy na przykład – idealny jest. Ćwiczenia też są niezbędne, ale istotna jest też odpowiednia dieta.


Witamina C a cellulit


Jeżeli nie chcecie mieć cellulitu, zjadajcie wszystko, co ma sporo witaminy C. A ona dodatkowo będzie wspomagała regularne wytwarzanie kolagenu, dzięki czemu (podobno) będziemy wiecznie młode. I odporność też wspomoże. Co w moim przypadku akurat bardzo się przyda – ostatnio jakoś częściej choruję. Wciąż zakatarzona, wciąż z temperaturą i kaszlem. No i ma jeszcze sporo innych właściwości  - ale to wsparcie w ramach rozbijania cellulitu jest dla mnie chyba najważniejsze.


Żeby pozbyć się cellulitu warto też stosować codzienne masaże. Do tego przeznaczone są zapachowe olejki – warto też wyposażyć się w specjalną szczotkę do masażu – coś a’la roller. Można to kupić właściwie w każdej drogerii.


Rozpoczynam swoją walkę  z cellulitem. Czy sposoby  przeze mnie opisane zadziałają – to się okaże. Mam nadzieję, że tak. A Wy – znacie jakieś domowe sposoby na walkę z cellulitem?


 


Dodaj komentarz


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]