Jak poprawić stan skóry dzięki witaminom? | kolorowemysli | e-blogi.pl
Blog kolorowemysli
Jak poprawić stan skóry dzięki witaminom? 2016-06-19

Wiadomo, że warto spożywać duże ilości witamin. Najlepiej tych naturalnych, a nie w suplementach chociaż ja na Trizer nie narzekam. Jestem zadowolona z jego działania nie tylko jeżeli chodzi o dietę i odchudzanie – kilogramy lecą w dół- ale również przez wzgląd na lepszą kondycję moich włosów, czy paznokci. Nie mam raczej niedoborów witamin, no i z kondycji swojej skóry też jestem zadowolona – ostatnio. Ale kiedy te niedobory się pojawiają, to mogą wystąpić jakieś stany zapalne skóry – lepiej tego uniknąć. Dlatego właśnie trzeba dbać o to, żeby nie brakowało nam witamin. A które z nich są najważniejsze?


witaminy


Witaminy dobre na skórę                                                 


Skóra …. Właściwie to też narząd. I to taki największy. No i dodatkowo odpowiada w pewnym sensie za kondycję wszystkich naszych narządów zewnętrznych. Termoregulacja, obrona przed drobnoustrojami. Mnóstwo ważnych funkcji pełni, dlatego warto o nią dbać dostarczając jej odpowiedniej ilości witamin. Jedną z najważniejszych dla skóry witamin jest witamina A. Jeżeli organizm ma jej zbyt mało, to skóra staje się sucha i łuszczy się tak mocno, że staje się to naprawdę widoczne, a nie jest to przyjemny widok. Niedobory witaminy A można wyregulować zajadając się rybami lub spożywając tran. Jest jej też sporo w wątróbce, serach i śmietanie. I w warzywach – wszystkich zielonych, i wszystkich w odcieniach pomarańczy.


Witamina E za to jest tak zwaną witaminą młodości. Warto wiec zażywać ją w odpowiednich ilościach ale wyłącznie z naturalnymi składnikami. To dzięki niej, witamina A się nie utleni a ta pierwsza zatrzyma starzenie się komórek.


Niezbędna jest też witamina C. Dzięki niej nasza skóra też wolniej się starzeje. No i to ona sprawia, że nie ma na niej przebarwień. Ja pamiętam też o witaminie D chociaż mówi się, że jak się je ryby przynajmniej raz w tygodniu to podobnie jak z tranem – nie trzeba. Ale witaminy D dostarcza nam też słońce, a ja przecież ostatnio wiecznie na tym słońcu. Cały dzień na ogrodzie. Albo nad jeziorem z kijkami.


Nie doprowadzajmy do niedoborów witamin a nasza skóra będzie zadbana – to lepsze niż dziesiątki stosowanych przez nas kosmetyków. Chociaż bez nich też trudno się obejść :)


Dodaj komentarz


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]